kurban Bayram’ını Nepalde Kutlayalım

Kurban Bayramı’nı Nepalde Kutlamak amacıyla Renklerin cümbüşü Nepal’e çok farklı bir gezi düzenliyoruz. Başka turlara benzemeyen kapsamlı, farklı bir tur ! Gezimizde Nepal’in kuzeyinden taç gibi uzanmış büyüleyici karlı doruklar, Hindu ve Budistlerin kutsal yerleri, günlük yaşam ve fiil safari,Tharu kültürü..yer alıyor. Nepallilerin günlük hayatını  çevresini Türkiye’de eğitim görmüş Türkçeyi bilen,yerel Nepal rehberi ile keşfedeceksiniz. Turumuzun tümü unutamıyacağınız anılarla keyfli, dolu dolu geçecek.

2016 Eylül 10  1. Gün – Nepal’in tek uluslararası havalimanı Tribhuvan Havalimanına varıyoruz. Orada Tükçe dilini bilen Nepal’li Keshab Raj Poudel NAMASTE diyerek sizleri karşılayacak.Ardından özel aracına binip harika görüntüler ve tapınakları arasından bol bol fotoğraf çeke çeke ilereleyip Katmandu’da kalacağımız otelimize yerleşeceğiz.. Otelde biraz dinlendikten sonra thamelin renkli sokaktan Dünya Kültürel Mirasına yer alan Basantapur Daubar sarayı ile ,yaşayan Tarıça’nın evine gidieceğiz sonrasında ise Freek streeti gezeceğiz.
Konaklama Katmandu

2016 Eylül 11 2. Gün – Kahvaltıdan sonra Chitwan yolunda olacağız.beş saatlik bir yolculuğun ardından Chitwan’ daki otelimize giriş yapıcağız. Otelimizde alacağımız öğle yemeğinin ardından gezimize başlıyoruz. Dünya kültür mirası listesinde yer alan Chitwan Ulusal Parkında yaban hayatının içerisine girmiş oluyoruz. Gezeceğimiz Ulusal Park tek boynuzlu gergedan ve Bengal Kaplanı ile ünlüdür. Tabi ki Tharı evlerinin arasından geçip Rapti nehri kenarından gün batımı Chitwan’ ın bambaşka bir özelliğidir. Akşam üstü serbest zaman.
Konaklama Çitwan

2016 Eylül 12 3 . Gun – Sabah erken kahvaltı yapıp Chitwan Ulusal Parkı ile gezimize devam edeceğiz. Timsah dolu Repti Nehiri kano ile gezip ,yemyeşil vadiler içinde yaban hayvanlarını görme şansı bulacağız. Tabi ki kuş gözlemciliği yer alacak. Yavru filler ile bol bol fotoğraf çektirmezsek gezimiz eksik olur. Öğlen yemeği için otele dönüyoruz ve serbest zamanın tadını çıkarıyoruz. Akşam üstü yine orman gezintisine hazırız. Otelden fil safari için ayrılıyoruz. koskoca fiilin üstünden sağ sola koşan hayvanların fotoğraflarını bol bol çekeceğiz. geyik, tek boynuzlu gergedan, kaplan cinsleri, ayılar, maymunlar… vs hayvanların gölgesi kameramızda olacak. saat 16:30 gibi otele dönüş yapacağız. Serbest zamanı harcayıp akşam yemeği yedikten sonra Chitwan’ın özelliği yörsel Tharı kültür gösterisine tanık oluyoruz.Tabi ki göbek atmak isteyenler için süper fırsat olucak.
Konalama Çitwan

2016 Eylük 13 4. Gün – Kahvaltıdan sonra Nepal in ikinci .büyük şehri Pokhara yolundayız. 5-6 saatlik yol yolculuk olacaktır. Öğlen yemeği yolda yapacağız. Doğayı seven fotoğrafçı için cennet turu olduğunu söyleyebilirim. Yemyeşil dağların göbeğinde inşa edilmiş dar sokaklardan ilerliyoruz. Hindistan’a doğru akan nehir kenarından geçerken dağların tepesinde kurulmuş köyleri göreceğiz.. Yaklaşık 3 saat sonra ise Annapurna dağlarını önünde bulunacağız.. Saat 15:00 de Pokhara’ya ulaşacağız. Fewa gölü kıyısında konaklama yapacağız. Otele yerleştikten sonra serbest zaman.
Konaklama Pokhara

2016 Eylül 14 5. Gün – Aşk şehri Pokhara’da gezi ile gün başlayacağız. Sabah erken kalkıp turistlerin kalbi Sarangkot’e gidecağiz. Buradan karlı dağların zirvelerini, vadileri, nehirleri ve gün doğumunu görebiliriz. Bizi bekleyen Annapurna, Fishtail, Himçuli Himalayaları göreceğiz. Dawalagiri tepesine çıkmak isteyen Fransız dağcı Maurice Herzog‘nın Annapurna tepesine çıkma nedenleri burada anlatılır. Annapurna ne demek? Fistail ne anlamına gelir ? ve Bilgilendirecek. Hotel dönüp kahvaltı yapacağız. Sonra da Dünya Barış Stupası, Devi’s Fall, Gupteşor mağarası , Vimsen kayası ve 300 metre uzunluğundaki tel köprüyü göreceğiz
. Konaklama Pokhara

2016 Eylül 15 6. Gün- Kahavaltıdan sonra Katmandu’ya dönmek için hazır oluyoruz . Artık hedefimiz Kathmandu . Oğlen yemeği yolda . Otele giriş yapacağız ve hippilerin son noktası olan thamelin renkli hayatına kavuşuyoruz . Akşam serbest zaman.
konaklama Katmandu

2016 Eylül 16 7. Gün- Kahavaltıdan sonra Hem Budist hem Hinduların Kurtsal yeri maymunlar tapınağa gideceğiz. Tepeden şehre bakan tapınaktan Katmandunuın güzelliğini görebiliriz. Oradan Budistlerin kurtsal yeri Budhanath a gideceğiz .Bu devasa ve eski Stupa, Nepal’in en benzersiz anıtlarından biridir ve dünyanın en büyüğü olduğu söylenir. Tibetli göçmenlerin evi olarak tanınan stupa ile ilgili çok değişik söylentiler var . Dünyanın 4 yöne bakan budanın gözleri, tıklım tıklım sokaklar, sürekli dua eden Tibetliler , insanların çok hoşana gider .Budhanath herkesin hoşuna giden bir huzur mekanıdır . Tabiki burada Tibet budizmi nedir ? Manjuşri kimdir ? Stupanın kapısında olan ceylanlar neyi ifade eder ? Nirvanaya ulaşma başamakları nedir?Büyük kubbe ne anlamına gelir ? her sey tek tek açıklanacaktır . Buradayken öğlen yemeği yenir . Hemen sonra ise hinduların en kutsal yeri Pasupathinath a gideceğiz . İnsanlar ölü yakma yeri diyorlar. kutsal Bagmati Nehri kıyısına kurulmuş olan yok edici ve yeniden kurucu Şiva- Pasupatinath tapınağı iki katlı altın çatısı ve gümüş kapılarıyla muhteşem Newari mimarisi ile ünlüdür. Bagmati nehri kenarındada ölü yakılır . Şiva kimdir ? Parvati kimdir ? hindular niye ölü yakıyorlar ? Sadu kime denir ? Vişnu kimdir ? Herşeyin cevabını Bagmati nehri kenarından Keshab Raj Poudel verecektir .Paşupatiden döndükten sonra serbest zamanı . Tabiki Rüyalar bahçesi , Asan , İndra Chowk ve Thamel sokaklarını görmezsek gezi eksik kalır .
konaklama Katmandu

2016 Eylül 17 8. Gün- sabah kahavaltıdan sonra Sanat şehri Patan ve Nepali’n eşki başkenti Baktapuru geziceğiz . Newari Mimari dolu Baktapuru gezdikten sonra otele dönüş yapmış olacağız ve serbest zamanın keyifini çıkarıp alışveriş yapacağız.. Tabiki renkli pazardan alışveriş yapmazsak olmaz .
Konaklama Katmandu

2016 Eylül 18 9. Gün –  Vedalaşma zamanı .

Ücret:
2 kisi  grup için kisibaşı  80,000 Nepal Rupisi  (yaklaşık 800$)

3-5kisi  grup için kisibaşı  70,000Nepal Rupisi   (yaklaşık700$)

6+ kisilik grup için kisibaşı 55,000 Nepal Rupisi  (550$)

Tek kisilik oda farkı 15,000 Nepal Rupisi  (150 $)
1 Ağustos den sonra katılmak isteyenler kabul edilmeyecektir.
Ücrete Dahil Olan Hizmetler
• 3*** seviyesindeki otelde 8 gece konaklama
• Lüks klimalı araçlarla her turlu transferi
• Tüm gezi sırasında yerel Türkçe konuşan rehber hizmetleri
• Tüm güncel uygulanan vergiler
• Çitwanda yapılan her turlu faliyetleri ve kahavaltı, öğlen yemeği ve Akşam yemeği
• Her 10 kisi için klimalı özel aracı
• Her 10 kisi için sertifikali ingilizce konusan yerel rehberi ( yardımcı rehberi)
• Pokhara ve Katmandu Kahavaltı ( tabiki açık büfe )
Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler
• Vize ücreti 25 $
• Yemeklerde alacağınız içecekler
• Tur Programında belirtilmeyen Ekstra Çevre Gezileri
•Yurtdışı biletler
• Sehayat sigortası
• Giriş Ücretleri
Nepal vizesi Kapıdan verilir. 15 günlük Nepal vizesi 25 $ .
2 adet fotoğraf yanınızda buldurun .
Pasaport hariç bir kimlik kartını alın.

Ödemesi: Kisi başı 150$ aşağıdaki banka hesabına önceden yatırım yapın. İptal ettiğiniz zaman iadesi olmayacaktır. Bakiye kalan Nepale geldikten sonra Nepal rupi ile ödenir .
RASTRIYA BANIJYA BANK LIMITED PVT LTD

PRITHIVI CHOWK, POKHARA BRANCH
SWIFT CODE:RBBANPKA

ACCOUNT HOLDER : MERHABA KAILASH ADVENTURES PVT LTD

ACCOUNT NUMBER :302000132501