Holi Tur 2018

Dünya’nın dikkatini çeken renklerin bayramı olan Holi Bayramı Tapınaklar’ın Şehri Katmandu’da kutlamak amacıyla çok farklı Nepal gezisi düzenliyoruz. Renklerin cümbüşü Nepal için klasik turların dışında ve ailece de seve seve gezeceğiz bir gezi programı. Bu gezimizin amacı Nepal halkıyla beraber Holi bayramını kutlamak, bölgenin yöresel yemeklerini tatmak, etnik giysilerini satın almak, yerel insanların günlük yaşamlarını en yakından gözlemlemek, doğa ile iç ice yaşamak, kültürü, tarihi, sanatı ve çoğrafyası hakkında bilgi almaktır.

24 Subat 2018 -1.Gün : Nepal’in tek uluslararası havalimanı Tribhuvan Havalimanına varıyoruz. Orada Tükçe dilini bilen Nepal’li Keshab Raj Poudel NAMASTE diyerek sizleri karşılayacaktır. Ardından özel aracıyla otele transfer. Biraz dinlendikten sonra turistlerin kalbi Thamelden kısa süreli yürüyüşle Basantapur Durbar sarayına gidiyoruz. Tabiki Hippie dönemindeki ünlü sokak FREEK STREET buranın olmazsa olmazdır. Sıra’da dünyanın dikkatini çeken Yaşayan Tanriça’nın evi, renkli pazar, koşkoca tapınaklar,  renkli sadular ….Akşam serbest zamanı.

Konaklama Thamel : Apsara Boutique hotel veya benzeri

25 Subat 2018 2. Gün kahavaltıdan sonra Çitwan yolundayız .  Yaklaşık 7 saatlik bir yolculuğun ardından Chitwan’daki otelimize giriş yapıyoruz. Otelimizde alacağımız öğle yemeğinin ardından gezimize başlıyoruz. Dünya mirası listesindeki Chitwan Ulusal Parkında yaban hayatının içerisine girmiş oluyoruz . Gezeceğimiz Ulusal Park; Tek Boynuzlu Gergedan ve Bengal Kaplanı ile ünlüdür. Tabii ki Tharu köy evlerinin arasından geçip Rapti nehri kenarından gün batımını izlemek, Chitwan’ın bambaşka bir özelliğidir. Akşam üstü serbest zaman.

Konaklama çitwan :Maruny Sanctury lodge veya benzeri.

26 Subat 2018-3. Gün : Sabah erken kahvaltı yapıp Chitwan Ulusal Parkı’nda gezimize devam edeceğiz. Timsah dolu Rapti Nehrini kano ile gezip Chitwan Ulusal Parkına giriş yapıyoruz. Yemyeşil vadiler içinde yaban hayvanlarını görme şansı bulacağız. Tabii ki kuş gözlemciliği de gezimizde yer alacak. Yavru filler ile bol bol fotoğraf çektirmezsek gezimiz eksik olur. Öğlen yemeği için otele dönüyoruz ve serbest zamanın tadını çıkarıyoruz. Akşam üstü saat : 16 gibi yine orman gezintisindeyiz. Otelden fil safari için ayrılıyoruz. Koskoca filin üstünden sağa sola koşan hayvanların fotoğraflarını bol bol çekeceğiz. Geyik, tek boynuzlu gergedan, kaplan cinsleri, ayılar, maymunlar… vs. hayvanların görüntüleri kameramızda olacak. Saat 18:30 gibi otele dönüş yapacağız. Serbest zamanın ardından akşam yemeği yedikten sonra Chitwan’ın bir özelliği olan yöresel Tharu kültür gösterisine tanık oluyoruz. Tabii ki göbek atmak isteyenler için süper fırsat olacak.

Konaklama : Çitwan Maruny Sanctury lodge veya benzeri

Subat 27  2018 4-.Gün: Kahvaltıdan sonra Nepal’in güzel şehri olan Pokhara için yola koyulacağız. 5-6 saatlik bir yolculuk olacaktır. Öğlen yemeğimizi yolda . Otele yerleştikten sonra yine serbest zamanımız. Renkli sokak, fewa ölü…

konaklama pokhara:  Hotel Barahi veya benzeri

Subat 28 2018 5 .Gün: Sabah Erken kalkıp Kahvaltı öncesinde Pokhara’nın 9 km kadar kuzey batısına doğru geçip bölgenin ünlü turistik merkezlerinden Sarangkot’a geçeceğiz. 1592 metre yükseklikten panaromik şekilde dağların zirvelerini vadileri, göllerli seyredeceğiz. Kahavaltı’dan sonra Dünya barış stupa, gupteşor mağra, devi’s fall, tibet göçmen kampı gezecğiz.

konaklama pokhara : Hotel Barahi veya benzeri

Mart 1 2018 18-6.Gün: Bugün renklerin bayramı Holi Bayramı . Fewa göl kıyısına gider birbirine renk atıyoruz. Canlı müziği, renk, boya, renkli kayıklar… öğlen saatten sonra Katmanduya uçakla dönüş. tabiki sırada ölü yakma yeri ve budanat gezi var . Bu ara katmanduda yine holinin tadını çıkarıyoruz.

Konaklama katmandu : Apsara Boutique hotel veya benzeri

Mart 2 2018 7. Gün : Kahvaltıdan sonra  Maymunlar tapınağı ve Baktapur geziye çıkıyoruz . Sonra serbest zamanı

Konaklama katmandu : Apsara Boutique hotel veya benzeri

Mart 3 2018 8. Gün: Dönüş

Son kayıt : Subat  1

Kontenjan : 20 kiş

Ücret:

    2 kişi    3-5 kişi    6-9 kişi     10-14 kişi     15-20 kişi
  1200 $    1100 $    1000 $  900 $   800 $

 

Tek kişilik oda fark 200 $

Dahili olan hizmetler :

Temiz ve güvenirli otelde 7 gece konaklama

Gezi boyunca yerel tur rehberi

Özel aracıyla her turlu transferi

Pokhara- kathmandu aktarma uçak ile .

Çitwan için heysey dahili : oğlen ve akşam yemeği, kano gezi, fiil safari, orman gezi, ulusal parka giriş.

Dahili olmayan:

Sehayat sigortası

Bahşişler

Tapınaklara giriş ücretler.

yükarıda belirtmeyen harcamalar.

Not: Doğal felaket, siyaset ve Tahmini bile edilmeyen durumlarda rota va konaklamada değişikilik olur .

Ödemesi: Kisi başı 250 $ aşağıdaki banka hesabına yatırım yapın . İptal ettiğiniz zaman iadesi olmayacaktır. Bakiye kalan kısmı Nepal rupi ile ödenecektir.

RASTRIYA  BANIJYA BANK  LIMITED

PRITHIVI CHOWK, POKHARA BRANCH

SWIFT CODE: RBBANPKA

ACCOUNT HOLDER : MERHABA KAILASH ADVENTURES PVT LTD

ACCOUNT NUMBER :302000132501