Holi Tur 2017

Dünya’nın dikkatini çeken renklerin bayramı olan Holy Bayramı Tapınaklar’ın Şehri Katmandu’da kutlamak amacıyla çok farklı Nepal gezisi düzenliyoruz. Renklerin cümbüşü Nepal için klasik turların dışında ve ailece de seve seve gezeceğiz bir gezi programı. Bu gezimizin amacı Nepal halkıyla beraber Holi bayramını kutlamak, bölgenin yöresel yemeklerini tatmak, etnik giysilerini satın almak, yerel insanların günlük yaşamlarını en yakından gözlemlemek, doğa ile iç ice yaşamak, kültürü, tarihi, sanatı ve çoğrafyası hakkında bilgi almaktır.

  2017 Mart 11 -1.Gün : Nepal’in tek uluslararası havalimanı Tribhuvan Havalimanına varıyoruz. Orada Tükçe dilini bilen Nepal’li Keshab Raj Poudel NAMASTE diyerek sizleri karşılayacaktır. Ardından özel aracıyla otele transfer. Biraz dinlendikten sonra turistlerin kalbi Thamelden kısa süreli yürüyüşle Basantapur Durbar sarayına gidiyoruz. Tabiki Hippie dönemindeki ünlü sokak FREEK STREET buranın olmazsa olmazdır. Sıra’da dünyanın dikkatini çeken Yaşayan Tanriça’nın evi, renkli pazar, koşkoca tapınaklar,  renkli sadular ….Akşam serbest zamanı.

        Konaklama Thamel : Kathmandu Guest House veya benzeri.

2017 Mart 12-2. Gün- Sabah kahavaltı’dan sonra renkler’in bayramı holi bayramı kutlamak için hazır oluyoruz. Thamel’in renkli sokaktan yürüş yapar birbirimize renk atıyoruz. Tabiki sırada  maymunlar tapınağı, ölü yakma yeri, Bhaktapur  var . Orada’n nagarkot tepeye çıkıyoruz . Buradan karlı doruklar görme sansımız olur .

      Konaklama Nagarkot  : Serene Resort  veya benzeri .

2017 Mart 13-3. Gün : Sabah erken kalkıp gönüş doğumu için Nagarkot tepe’ye çıkıyoruz. Buradan karlo doruklar görmek mümkün . Tepe’den tepe’ye vuran ilk ışık, yemyeşil dağlar, karlı doruklar bir aradan görebiliriz . Otele dönüpKahvaltı yaptıktan sonra Chitwan yolundayız. Yaklaşık 6 saatlik bir yolculuğun ardından Chitwan’daki otelimize giriş yapıyoruz. Otelimizde alacağımız öğle yemeğinin ardından gezimize başlıyoruz. Dünya mirası listesindeki Chitwan Ulusal Parkında yaban hayatının içerisine girmiş oluyoruz . Gezeceğimiz Ulusal Park; Tek Boynuzlu Gergedan ve Bengal Kaplanı ile ünlüdür. Tabii ki Tharu köy evlerinin arasından geçip Rapti nehri kenarından gün batımını izlemek, Chitwan’ın bambaşka bir özelliğidir. Akşam üstü serbest zaman.

     Konaklama çitwan :Maruny Sanctury lodge veya benzeri.

2017 Mart 14-4.Gün : Sabah erken kahvaltı yapıp Chitwan Ulusal Parkı’nda gezimize devam edeceğiz. Timsah dolu Rapti Nehrini kano ile gezip Chitwan Ulusal Parkına giriş yapıyoruz. Yemyeşil vadiler içinde yaban hayvanlarını görme şansı bulacağız. Tabii ki kuş gözlemciliği de gezimizde yer alacak. Yavru filler ile bol bol fotoğraf çektirmezsek gezimiz eksik olur. Öğlen yemeği için otele dönüyoruz ve serbest zamanın tadını çıkarıyoruz. Akşam üstü saat : 16 gibi yine orman gezintisindeyiz. Otelden fil safari için ayrılıyoruz. Koskoca filin üstünden sağa sola koşan hayvanların fotoğraflarını bol bol çekeceğiz. Geyik, tek boynuzlu gergedan, kaplan cinsleri, ayılar, maymunlar… vs. hayvanların görüntüleri kameramızda olacak. Saat 18:30 gibi otele dönüş yapacağız. Serbest zamanın ardından akşam yemeği yedikten sonra Chitwan’ın bir özelliği olan yöresel Tharu kültür gösterisine tanık oluyoruz. Tabii ki göbek atmak isteyenler için süper fırsat olacak.

      Konaklama : Çitwan Maruny Sanctury lodge veya benzeri

2017 Mart 15-5.Gün : Kahavaltıdan sonra Lumbini yolundayız . Yaklaşık 3 saatlik yoculuğumuz lumbini  bahaçede sonar . Yoldayken nehir kenarında çamaşur yıkayanlar, tarlada çalıkşanlarla denk gelebiliriz . Hint kültürü görme büyük sansımızda olur . Nepal -Hindistan sınır yakın olduğu için çok karışık kültür görme sansımız olur. Lumbini bahaçede dünya’nın değişik yerden gelip dua eden budistler, rahiplerin foroğraf çekme zamanıadiyebilirim . Aynı anda dğişik ülke tarafından inşa edilmiş manastırları gezeceğiz. Jaopnlar tarafından inşa edilimiş Dünya Barış Stupa olmazsa olmazdır . Sansa denk gelirse japon rahipler dua ettiği yere gidip onlarala beraber dua edebiliriz. Tabiki buradan siddhartha kimdir ? Buddhizm nedir?……anlatılır

     Konaklama Lumbini : Hotem Bhddhamaya Garden veya benzeri

2017 Mart 16-6.Gün: Kahvaltıdan sonra Nepal’in güzel şehri olan Pokhara için yola koyulacağız. 5-6 saatlik bir yolculuk olacaktır. Öğlen yemeğimizi yolda . Doğayı seven fotoğrafçı dostlarımız için bunun bir cennet turu olduğunu söyleyebilirim. Yemyeşil dağların arasında inşa edilmiş dar sokaklardan ilerleyip, Hindistan’a doğru akan nehir kenarından geçerken dağların tepesinde kurulmuş köyleri görebileceğiz. Yaklaşık 3 saat sonra ise Annapurna dağlarının önünde olacağız. Saat 15:00 gibi Pokhara’da olacağız. Fewa göl kıyısında konaklama . Otele yerleştikten sonra yine serbest zamanımız .

        konaklama pokhara:  Hotel Barahi veya benzeri

2017 Mart 17-7.Gün: Sabah Erken kalkıp Kahvaltı öncesinde Pokhara’nın 9 km kadar kuzey batısına doğru geçip bölgenin ünlü turistik merkezlerinden Sarangkot’a geçeceğiz. 1592 metre yükseklikten panaromik şekilde dağların zirvelerini vadileri, göllerli seyredeceğiz. Kahavaltı’dan sonra Dünya barış stupa, gupteşor mağra, devi’s fall, tibet göçmen kampı gezecğiz.

       konaklama pokhara : Hotel Barahi veya benzeri

2017 Mart 18-8.Gün:  Kahavaltı’dan sonra otelimizi boşaltıp dağ köyleri görmek amacıyla uzaklaşıyoruz.  Yemyeşil orman’dan yaklaşık 3 saatlik yürüşüyle köy’de varıyoruz. Kalacağımız eko köy’de giriş yaptıktan sonra serbest . Annapurna silsile dağlar’ın eteğindeki köyde yaşanların günlük hayatını en yakın2dan görebiliriz.

        Konaklama : Eko Köy

2017Mart 19- 9.Gün : Kahavaltı’dan sonra dağlarda yürüş yapmak amacıyla yola koyuluyoruz. Moğollar,köylüler, tarlada çalışanlar, yöresel giyisi giyenler, çocuklar, hiç bozulmamış doğ’da yaşayanlar başımıza gelebilir .

         Konaklama: Eko köy

2017 Mart 20 – 10. Gün : Kahvaltıdan sonra otelimizi boşaltıp Kathmandu’ya doğru yola çıkıyoruz ve Kathmandu’ya vararak otelimize giriş yapıyoruz. Kısa bir istirahatın ardından Thamel sokaklarda yürüyüş yapıyoruz ve tabiki alışveriş olacaktır. Gezimizin ardından yorgunluğu atmak için rüyalar bahaçesine gidiyoruz .

      Konaklama Thamel : Kathmandu Guest House veya benzeri

2017 Mart 21 -11 . Kahavaltı’dan sonra Kathmandu vadisinin etnik grubun yerleşimi ve günlük yaşamını en yakından gözlemlemek amacıyla Newari köy yolundayız.  Çapagaun ve Bungamati köylerde Newari mimari, yerleşim, günlük hayat ….görme sansımız olur . O

      Konaklam : Kathmandu Kathmandu guest house veya benzeri

2017 Mart 22-12. Gün : Serbest zamanı . Alışveriş, dinlenme, hazırlık ….

2017 Mart 23-13. Gün dönüş

Son kayıt : Subat  1

Kontenjan : 20 kişi

Not : Eko köy yıldızlı olmayıp organik üretimleri ile servis  vermektedir .

Ücret:

    2 kişi    3-5 kişi    6-9 kişi     10-14 kişi     15-20 kişi
  1600 $    1450 $    1200 $     1050 $      1000 $

Tek kişilik oda fark 300 $

Dahili olan hizmetler :

yıldızlı otelde 10 gece konaklama

Eko köy’de 2 gece konaklama

Gezi boyunca türkçe bilen tur rehberi

Özel aracıyla her turlu transferi

Pokhara- kathmandu aktarma uçak ile .

Çitwan için heysey dahili : oğlen ve akşam yemeği, kano gezi, fiil safari, orman gezi, ulusal parka giriş.

Dahili olmayan:

Sehayat sigortası

Bahşişler

Tapınaklara giriş ücretler.

yükarıda belirtmeyen harcamalar.

Not: Doğal felaket, siyaset ve Tahmini bile edilmeyen durumlarda rota va konaklamada değişikilik olur .

Ödemesi: Kisi başı 500 $ aşağıdaki banka hesabına yatırım yapın . İptal ettiğiniz zaman iadesi olmayacaktır. Bakiye kalan kısmı Nepal rupi ile ödenecektir.

RASTRIYA  BANIJYA BANK  LIMITED

PRITHIVI CHOWK, POKHARA BRANCH

SWIFT CODE: RBBANPKA

ACCOUNT HOLDER : MERHABA KAILASH ADVENTURES PVT LTD

ACCOUNT NUMBER :302000132501